We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
WIELAND - 8100063310 - Switched - Mode Power Supply WIPOS PB1, 5VDC 3A, IP20
Lei 413.00
Lei 341.32
In stock
SKU
8100063310
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Wipos switched-mode power supply, nominal voltage: 5 V DC / 3A, (setting range 5,0-5,5 V DC) sustained short-circuit protection, input voltage range: 90-264 V AC / 120-375V DC, single phase, DIN rail mounted device 2 mod
Documents & Downloads:
Technical data sheet - Catalogue extract
Write Your Own Review
| Manufacturer | WIELAND |
|---|---|
| Manufacturer code | 81.000.6331.0 |
| Order Unit | Pce |
| Input Voltage | 90-264 V AC / 120-375V DC |
| Output Voltage | 5 V |
| Output current | 3A |
| Terminal Type | Screw |
| Dimensions | 35 mm W x 56.5 mm D x 91 mm H |
| Weight Kg | 130 g |
| Mounting Type | Rail |
| Operating temperature | min -40 °C / max 71 °C |
| Relative humidity | min 20 % / 95 % |
| Material | Plastic |
We found other products you might like!
-
WIELAND - 8100061100 - Switched - Mode Power Supply WIPOS P1, 1.25A, 24VDC,Lei 290.00 Lei 239.67 -
WIELAND - 8100061200 - Switched - Mode Power Supply WIPOS P1, 24VDC, 2.5A, IP20Lei 326.00 Lei 269.42 -
WIELAND - 8100061300 - Switched - Mode Power Supply WIPOS P1, 24VDC, 5A, IP20Lei 470.00 Lei 388.43 -
WIELAND - 8100061400 - Switched - Mode Power Supply WIPOS P1, 24VDC, 10ALei 707.00 Lei 584.30 -
WIELAND - 8100061500 - Switched - Mode Power Supply WIPOS P1, 24VDC, 20A, IP20Lei 1,319.00 Lei 1,090.08 -
WIELAND - 8100061800 - Switched - Mode Power Supply WIPOS P3, 24VDC, 20A, IP20Lei 1,169.00 Lei 966.12 -
WIELAND - 8100061420 - Switched - Mode Power Supply WIPOS P1, 12VDC, 10A, IP20Lei 909.00 Lei 751.24 -
WIELAND - 8100063200 - Switched - Mode Power Supply WIPOS PB1, 24VDC 1.5A, IP20Lei 240.00 Lei 198.35 -
WIELAND - 8100063220 - Switched - Mode Power Supply WIPOS PB1, 12VDC, 2A, IP20Lei 192.00 Lei 158.68 -
WIELAND - 8100063300 - Switched - Mode Power Supply WIPOS PB1, 24VDC 2.5A, IP20Lei 269.00 Lei 222.31 -
WIELAND - 8100065300 - Switched - Mode Power Supply WIPOS PS1, 24VDC, 5A, IP20Lei 472.00 Lei 390.08





