We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
WIELAND - 8100065300 - Switched - Mode Power Supply WIPOS PS1, 24VDC, 5A, IP20
Lei 472.00
Lei 390.08
In stock
Only 4 left
SKU
8100065300
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Wipos PS1 switched-mode power supply, nominal voltage: 24 V DC / 5 A (setting range 21,6-27,6 V DC), sustained short-circuit protection, input voltage range: 85-264 V AC / 90-350V DC, single phase, W x H x D: 40 × 125 × 122,2 mm
Documents & Downloads:
Write Your Own Review
| Manufacturer | WIELAND |
|---|---|
| Manufacturer code | 81.000.6530.0 |
| Order Unit | Pce |
| Input Voltage | 85-264 V AC / 90-350V DC |
| Output Voltage | 24 V |
| Output current | 5 A |
| Terminal Type | Screw |
| Dimensions | W x H x D: 40 × 125 × 122 mm |
| Weight Kg | 620 g |
| Mounting Type | Rail |
| Operating temperature | min -40 °C / max 70 °C |
| Relative humidity | min 0 % / 95 % |
| Material | Metal |
We found other products you might like!
-
WIELAND - 8100061100 - Switched - Mode Power Supply WIPOS P1, 1.25A, 24VDC,Lei 290.00 Lei 239.67 -
WIELAND - 8100061200 - Switched - Mode Power Supply WIPOS P1, 24VDC, 2.5A, IP20Lei 326.00 Lei 269.42 -
WIELAND - 8100061300 - Switched - Mode Power Supply WIPOS P1, 24VDC, 5A, IP20Lei 470.00 Lei 388.43 -
WIELAND - 8100061400 - Switched - Mode Power Supply WIPOS P1, 24VDC, 10ALei 707.00 Lei 584.30 -
WIELAND - 8100061500 - Switched - Mode Power Supply WIPOS P1, 24VDC, 20A, IP20Lei 1,319.00 Lei 1,090.08 -
WIELAND - 8100061800 - Switched - Mode Power Supply WIPOS P3, 24VDC, 20A, IP20Lei 1,169.00 Lei 966.12 -
WIELAND - 8100061420 - Switched - Mode Power Supply WIPOS P1, 12VDC, 10A, IP20Lei 909.00 Lei 751.24 -
WIELAND - 8100063200 - Switched - Mode Power Supply WIPOS PB1, 24VDC 1.5A, IP20Lei 240.00 Lei 198.35 -
WIELAND - 8100063220 - Switched - Mode Power Supply WIPOS PB1, 12VDC, 2A, IP20Lei 192.00 Lei 158.68 -
WIELAND - 8100063300 - Switched - Mode Power Supply WIPOS PB1, 24VDC 2.5A, IP20Lei 269.00 Lei 222.31 -
WIELAND - 8100063310 - Switched - Mode Power Supply WIPOS PB1, 5VDC 3A, IP20Lei 413.00 Lei 341.32





