We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - LED 025 LED lamp DC screw on-off [32 x 351 x 32]
Lei 547.00
Lei 452.07
In stock
Only 2 left
SKU
SG02540101
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Enclosure lamp LED 025, 24-48 V DC, 5W / 400 lm, screw fixing (M5), on-off light switch; IP20; approvals CE, VDE, EAC.
Enclosure lamp LED 025, 24-48 V DC, 5W / 400 lm, screw fixing (M5), on-off light switch; IP20; approvals CE, VDE, EAC.
This variant: Mounts with a single M5 screw through the integrated bracket. Equipped with a manual on-off light switch on the body.
| Manufacturer article number | 02540.1-01 |
|---|---|
| EAN code | 4251823459469 |
| ETIM code | EC000321 |
| CN code | 94054039 |
| Supply voltage | 24-48 V DC |
| Power | 5 W |
| Luminous flux | 400 lm |
| Protection class | IP20 |
| Mounting | screw fixing (M5) |
| Actuation | on-off light switch |
| Dimensions (W x L x H) | 32 x 351 x 32 mm |
| Weight | 0.2 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/led-025
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823459469 |
| Device height | 32 mm |
| Device width | 32 mm |
| Device depth | 351 mm |
| Operating voltage DC/AC | 24-48 V |
| Lumen output (lm) | 400 lm |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 02540.1-01 |
| Order Unit | 1 pc |
![STEGO - LED 025 Cable [10 x 2000 x 10]](https://eee-store.ro/media/catalog/product/cache/aaf6bb4a001d3fcb39517cea5343cc7b/S/T/STEGO-SG244361.jpg)
![STEGO - LED 025 Cable [10 x 1000 x 10]](https://eee-store.ro/media/catalog/product/cache/aaf6bb4a001d3fcb39517cea5343cc7b/S/T/STEGO-SG244363.jpg)
![STEGO - LED 025 Connector [10 x 40 x 10]](https://eee-store.ro/media/catalog/product/cache/aaf6bb4a001d3fcb39517cea5343cc7b/S/T/STEGO-SG264059.jpg)
![STEGO - LED 025 Connector [10 x 40 x 10]](https://eee-store.ro/media/catalog/product/cache/aaf6bb4a001d3fcb39517cea5343cc7b/S/T/STEGO-SG264060.jpg)





