We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
SCHNEIDER Electric - TeSys Deca control relay - 3 NO + 2 NC - <= 690 V - 24 V DC standard coil
Lei 296.00
Lei 244.63
In stock
Only 1 left
SKU
CAD32BD
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Write Your Own Review
| Manufacturer | SCHNEIDER Electric |
|---|---|
| Manufacturer code | CAD32BD |
| Order Unit | Pce |
| Range | TeSys |
| Product or component type | Control relay |
| Contactor application | Control circuit |
| Utilisation category | DC-13 AC-15 AC-14 |
| [Ue] rated operational voltage | <= 690 V AC 25...400 Hz |
| [Uimp] Rated impulse withstand voltage | 6 kV conforming to IEC 60947 |
| Width in mm | 45 mm |
| Height mm | 77 mm |
| Depth mm | 93 mm |
| Weight Kg | 0.58 kg |
| Standards | BS 4794 |
| Ambient air temperature for operation | -40…60 °C; 60…70 °C with derating |
| Ambient air temperature for storage | -60…80 °C |
| Mechanical durability | 30 Mcycles |
| Time constant | 28 ms |
| Mounting support | Rail, Plate |
| Connections - terminals | Screw clamp terminals 1 cable(s) 1…4 mm²flexible without cable end |
We found other products you might like!
-
SCHNEIDER Electric - TeSys Deca - auxiliary contact block - 1 NO + 1 NCLei 43.00 Lei 35.54 -
SCHNEIDER Electric - TeSys D contactor 3P 9A AC-3 440V, aux 1NO+1NC, 24V 50HzLei 118.00 Lei 97.52 -
SCHNEIDER Electric - TeSys D contactor, 3P, 9A, AC-3, 440V, aux 1NO+1NC, 230V, 50HzLei 118.00 Lei 97.52 -
SCHNEIDER Electric - TeSys Deca contactor, 3P 12A AC-3 440V - aux 1NO+1NC - 24V 50HzLei 131.00 Lei 108.26 -
SCHNEIDER Electric - TeSys D Contactor, 3P, 12A, AC-3 440V, aux 1NO+1NC, 230V, 50HzLei 131.00 Lei 108.26 -
SCHNEIDER Electric - TeSys Deca contactor, 3P (3 NO), AC-3, <= 440V, 150 A, 220V AC, 50/60 Hz coilLei 2,396.00 Lei 1,980.17 -
SCHNEIDER Electric - TeSys D contactor, 3P, 18A, AC-3 440V, aux 1NO+1NC, 24V, 50HzLei 182.00 Lei 150.41 -
SCHNEIDER Electric - TeSys D contactor, 3P, 18A, AC-3 440V, aux 1NO+1NC, 230V, 50HzLei 182.00 Lei 150.41 -
SCHNEIDER Electric - TeSys D contactor, 3P, 25A, AC-3 440V, aux 1NO+1NC, 24V, 50HzLei 246.00 Lei 203.31 -
SCHNEIDER Electric - TeSys D contactor, 3P, 25A, AC-3 440V, aux 1NO+1NC, 230V, 50HzLei 246.00 Lei 203.31 -
SCHNEIDER Electric - TeSys D contactor, 3P, 32A, AC-3 440V, aux 1NO+1NC, 24V, 50HzLei 347.00 Lei 286.78 -
SCHNEIDER Electric - TeSys D contactor, 3P, 32A, AC-3 440V - aux. 1NO+1NC, 48V, 50HzLei 353.00 Lei 291.74 -
SCHNEIDER Electric - TeSys D contactor, 3P, 32A, AC-3 440V, aux 1NO+1NC, 230V, 50HzLei 347.00 Lei 286.78 -
SCHNEIDER Electric - TeSys D contactor, 3P, 38A, AC-3 440V, aux 1NO+1NC, 230V, 50HzLei 427.00 Lei 352.89 -
SCHNEIDER Electric - TeSys D contactor, 3P, 80A, AC-3 440V, aux 1NO+1NC, 230V, 50HzLei 985.00 Lei 814.05

































