We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - ZR 011 Thermostat 120-250V AC IP20 [46 x 67 x 50]
Lei 171.00
Lei 141.32
In stock
SKU
SG01172001
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Dual thermostat for heating and cooling type ZR 011, +32 to +140°F for NC, +32 to +140°F for NO ; IP20 ; approvals CE,UL,VDE,EAC
Dual thermostat for heating and cooling type ZR 011, +32 to +140°F for NC, +32 to +140°F for NO ; IP20 ; approvals CE,UL,VDE,EAC
| Manufacturer article number | 01172.0-01 |
|---|---|
| EAN code | 4251823449170 |
| ETIM code | EC002014 |
| CN code | 90321080 |
| Supply voltage AC | 120-250 V |
| Supply voltage DC | 24-72 V |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions (W x L x H) | 46 x 67 x 50 mm |
| Weight | 0.09 kg |
| Country of origin | FR |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/zr-011
Write Your Own Review
| Country of origin | FR |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823449170 |
| Device height | 50 mm |
| Device width | 46 mm |
| Device depth | 67 mm |
| Input voltage range (V AC) | 120-250 V |
| Operating voltage DC/AC | 24-72 V |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 01172.0-01 |
| Order Unit | 1 pc |





