We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - SL 025 LED lamp 4W 100-240V AC IP20 [91 x 345 x 42]
Lei 623.00
Lei 514.88
In stock
SKU
SG02534100
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Enclosure led lamp SL 025, AC 100-120V, 4W, 560Lm, magnet/screw fixing, socket USA, PIR movement sensor/on-off switch ; IP20 ; approvals CE,EAC,UL,VDE
Enclosure led lamp SL 025, AC 100-120V, 4W, 560Lm, magnet/screw fixing, socket USA, PIR movement sensor/on-off switch ; IP20 ; approvals CE,EAC,UL,VDE
| Manufacturer article number | 02534.1-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823458738 |
| ETIM code | EC000321 |
| CN code | 94054940 |
| Supply voltage AC | 100-240 V |
| Supply voltage DC | - V |
| Power | 4 W |
| Air flow | - m³/h |
| Luminous flux | 560 lm |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions (W x L x H) | 91 x 345 x 42 mm |
| Weight | 0.385 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/sl-025-led
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823458738 |
| Device height | 42 mm |
| Device width | 91 mm |
| Device depth | 345 mm |
| Input voltage range (V AC) | 100-240 V |
| Operating voltage DC/AC | - V |
| Maximum power consumption in W | 4 W |
| Lumen output (lm) | 560 lm |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 02534.1-00 |
| Order Unit | 1 pc |





