We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - SL 025 Lamp with socket 230-240V AC IP20 [91 x 345 x 40]
Lei 380.00
Lei 314.05
In stock
SKU
SG02520000
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Enclosure lamp type SL 025 Slimline, AC 230V, 11W, screw fixing, socket standard Germany/Russia, on-off light switch ; IP20 ; approvals CE,VDE,EAC (while stocks last)
Enclosure lamp type SL 025 Slimline, AC 230V, 11W, screw fixing, socket standard Germany/Russia, on-off light switch ; IP20 ; approvals CE,VDE,EAC (while stocks last)
| Manufacturer article number | 02520.0-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823457991 |
| ETIM code | EC000321 |
| CN code | 94054035 |
| Supply voltage AC | 230-240 V |
| Luminous flux | 900 lm |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions (W x L x H) | 91 x 345 x 40 mm |
| Weight | 0.4 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/sl-025-led
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823457991 |
| Device height | 40 mm |
| Device width | 91 mm |
| Device depth | 345 mm |
| Input voltage range (V AC) | 230-240 V |
| Lumen output (lm) | 900 lm |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 02520.0-00 |
| Order Unit | 1 pc |





