We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - SHC 071 Sensor Hub 18-30V DC IP40 [107 x 87 x 35]
Lei 1,003.00
Lei 828.93
In stock
SKU
SG07100200
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Sensor Hub SHC 071; DC 24V; 4 slots with strain relief for up to 4 STEGO sensors; IO-Link; M12 round plug connector, IEC 61076-2-101, 4-pin, A-coded; IP40; DIN rail fixing or screws
Sensor Hub SHC 071; DC 24V; 4 slots with strain relief for up to 4 STEGO sensors; IO-Link; M12 round plug connector, IEC 61076-2-101, 4-pin, A-coded; IP40; DIN rail fixing or screws
| Manufacturer article number | 07100.2-00 |
|---|---|
| EAN code | - |
| ETIM code | EC002627 |
| CN code | 90328900 |
| Supply voltage DC | 18-30 V |
| Protection class | IP40 |
| Dimensions (W x L x H) | 107 x 87 x 35 mm |
| Weight | 0.16 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/shc-071
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | - |
| Device height | 35 mm |
| Device width | 107 mm |
| Device depth | 87 mm |
| Operating voltage DC/AC | 18-30 V |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 07100.2-00 |
| Order Unit | 1 pc |





