We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - SEN 073 Climat sensor 24V DC IP64 [20 x 34 x 20]
Lei 192.00
Lei 158.68
In stock
SKU
SG07301000
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Temperature and Pressure Sensor SEN 073; 24V DC; -40 to +70 °C (-40 to +158 °F); 300 to 1100 hPa; M12 plug IEC 61076-2-101, 4-pin, A-coded; IP64; Mounting clip for screw mounting
Temperature and Pressure Sensor SEN 073; 24V DC; -40 to +70 °C (-40 to +158 °F); 300 to 1100 hPa; M12 plug IEC 61076-2-101, 4-pin, A-coded; IP64; Mounting clip for screw mounting
| Manufacturer article number | 07301.0-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823450718 |
| ETIM code | EC002627 |
| CN code | 90328900 |
| Supply voltage DC | 24 V |
| Protection class | IP64 |
| Dimensions (W x L x H) | 20 x 34 x 20 mm |
| Weight | 0.025 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/sen-073
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823450718 |
| Device height | 20 mm |
| Device width | 20 mm |
| Device depth | 34 mm |
| Operating voltage DC/AC | 24 V |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 07301.0-00 |
| Order Unit | 1 pc |





