We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - SEN 073 Climat sensor [12 x 1000 x 13]
Lei 369.00
Lei 304.96
In stock
SKU
SG07300100
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Temperature and Humidity Sensor SEN 073, DC24V; -40 to +80 °C (-40 to +176 °F); 0 to 100 % RH; cable with connector 1m; IP20, DIN rail fixing or screws
Temperature and Humidity Sensor SEN 073, DC24V; -40 to +80 °C (-40 to +176 °F); 0 to 100 % RH; cable with connector 1m; IP20, DIN rail fixing or screws
| Manufacturer article number | 07300.1-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823450695 |
| ETIM code | EC002627 |
| CN code | 90328900 |
| Dimensions (W x L x H) | 12 x 1000 x 13 mm |
| Weight | 0.04 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/sen-073
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823450695 |
| Device height | 13 mm |
| Device width | 12 mm |
| Device depth | 1000 mm |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 07300.1-00 |
| Order Unit | 1 pc |





