We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - SD 035 Socket 230-240V AC IP20 [62 x 92 x 48]
Lei 173.00
Lei 142.98
In stock
SKU
SG03502001
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Electrical socket SD 035, AC 250V, 10A ; DIN rail fixing , socket standard Switzerland ; IP20
Electrical socket SD 035, AC 250V, 10A ; DIN rail fixing , socket standard Switzerland ; IP20
| Manufacturer article number | 03502.0-01 |
|---|---|
| EAN code | 4251823464210 |
| ETIM code | EC001663 |
| CN code | 85369010 |
| Supply voltage AC | 230-240 V |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions (W x L x H) | 62 x 92 x 48 mm |
| Weight | 0.2 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/sd-035
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823464210 |
| Device height | 48 mm |
| Device width | 62 mm |
| Device depth | 92 mm |
| Input voltage range (V AC) | 230-240 V |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 03502.0-01 |
| Order Unit | 1 pc |





