We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - RFP 018 Roof Filter Fan 65W 230-240V AC IP32 [354 x 180 x 354]
Lei 1,134.00
Lei 937.19
In stock
SKU
SG01861000
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Roof filter fan direction out with G3 mat type RFP 018, 500m³/h, AC 230V, cut-out 250x250mm, IP32; approvals CE,VDE,EAC
Roof filter fan direction out with G3 mat type RFP 018, 500m³/h, AC 230V, cut-out 250x250mm, IP32; approvals CE,VDE,EAC
| Manufacturer article number | 01861.0-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823453658 |
| ETIM code | EC000320 |
| CN code | 84145100 |
| Supply voltage AC | 230-240 V |
| Power | 65 W |
| Air flow | 500 m³/h |
| Protection class | IP32 |
| Dimensions (W x L x H) | 354 x 180 x 354 mm |
| Weight | 2.6 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/rfp-018
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823453658 |
| Device height | 354 mm |
| Device width | 354 mm |
| Device depth | 180 mm |
| Input voltage range (V AC) | 230-240 V |
| Maximum power consumption in W | 65 W |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 01861.0-00 |
| Order Unit | 1 pc |





