We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - RFP 018 Roof Filter Fan 68W 230-240V AC IP32 [354 x 127 x 354]
Lei 1,396.00
Lei 1,153.72
In stock
SKU
SG01860000
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Roof filter fan direction out with G3 mat type RFP 018, 300m³/h, AC 230V, cut-out 250x250mm, IP32; approvals CE,VDE,EAC
Roof filter fan direction out with G3 mat type RFP 018, 300m³/h, AC 230V, cut-out 250x250mm, IP32; approvals CE,VDE,EAC
| Manufacturer article number | 01860.0-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823453375 |
| ETIM code | EC000320 |
| CN code | 84145100 |
| Supply voltage AC | 230-240 V |
| Power | 68 W |
| Air flow | 300 m³/h |
| Protection class | IP32 |
| Dimensions (W x L x H) | 354 x 127 x 354 mm |
| Weight | 3.3 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/rfp-018
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823453375 |
| Device height | 354 mm |
| Device width | 354 mm |
| Device depth | 127 mm |
| Input voltage range (V AC) | 230-240 V |
| Maximum power consumption in W | 68 W |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 01860.0-00 |
| Order Unit | 1 pc |





