We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - REx 011 Thermostat 100-240V AC IP66 [30 x 95 x 45]
Lei 592.00
Lei 489.26
In stock
SKU
SG01185100
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Hazardus area fixed thermostat for heating type REx 011, 25°C, 1NC ; IP66 ; DIN rail fixing or screw fixing M5; cable length 1m ; approvals ATEX,CE,EAC
Hazardus area fixed thermostat for heating type REx 011, 25°C, 1NC ; IP66 ; DIN rail fixing or screw fixing M5; cable length 1m ; approvals ATEX,CE,EAC
| Manufacturer article number | 01185.1-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823449453 |
| ETIM code | EC002014 |
| CN code | 90321080 |
| Supply voltage AC | 100-240 V |
| Supply voltage DC | 20-56 V |
| Protection class | IP66 |
| Dimensions (W x L x H) | 30 x 95 x 45 mm |
| Weight | 0.3 kg |
| Country of origin | FR |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/rex-011
Write Your Own Review
| Country of origin | FR |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823449453 |
| Device height | 45 mm |
| Device width | 30 mm |
| Device depth | 95 mm |
| Input voltage range (V AC) | 100-240 V |
| Operating voltage DC/AC | 20-56 V |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 01185.1-00 |
| Order Unit | 1 pc |





