We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - MFR 012 Hygrostat 20-250V AC IP20 [50 x 67 x 38]
Lei 448.00
Lei 370.25
In stock
Only 3 left
SKU
SG01220000
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Mechanical hygrostat type MFR 012, 35-95% RH, 1NC/NO ; IP20 ; approvals CE,UL,VDE,EAC
Mechanical hygrostat type MFR 012, 35-95% RH, 1NC/NO ; IP20 ; approvals CE,UL,VDE,EAC
| Manufacturer article number | 01220.0-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823449705 |
| ETIM code | EC002008 |
| CN code | 90328900 |
| Supply voltage AC | 20-250 V |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions (W x L x H) | 50 x 67 x 38 mm |
| Weight | 0.06 kg |
| Country of origin | FR |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/mfr-012-1
Write Your Own Review
| Country of origin | FR |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823449705 |
| Device height | 38 mm |
| Device width | 50 mm |
| Device depth | 67 mm |
| Input voltage range (V AC) | 20-250 V |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 01220.0-00 |
| Order Unit | 1 pc |





