We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - LED 121 LED Lamp with socket 220-240V AC IP20 [100 x 500 x 44]
Lei 757.00
Lei 625.62
In stock
SKU
SG12110000
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Enclosure lamp type LED 121 Varioline , AC 220-240V, 11W/1080Lm, size 500 mm , screw fixing (M5), socket standard Germany/Russia, PIR movement sensor ; IP20 ; approvals CE,VDE,EAC (power connection with cable 244422 or 244423 or female connector 264091)
Enclosure lamp type LED 121 Varioline , AC 220-240V, 11W/1080Lm, size 500 mm , screw fixing (M5), socket standard Germany/Russia, PIR movement sensor ; IP20 ; approvals CE,VDE,EAC (power connection with cable 244422 or 244423 or female connector 264091)
| Manufacturer article number | 12110.0-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823470549 |
| ETIM code | EC000321 |
| CN code | 94054039 |
| Supply voltage AC | 220-240 V |
| Luminous flux | 1080 lm |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions (W x L x H) | 100 x 500 x 44 mm |
| Weight | 0.3 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/led-121
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823470549 |
| Device height | 44 mm |
| Device width | 100 mm |
| Device depth | 500 mm |
| Input voltage range (V AC) | 220-240 V |
| Lumen output (lm) | 1080 lm |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 12110.0-00 |
| Order Unit | 1 pc |





