We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - LED 025 LED Lamp 100-240V AC IP20 [32 x 351 x 32]
Lei 569.00
Lei 470.25
In stock
SKU
SG02541310
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Enclosure lamp type LED 025 Ecoline, AC 100-240V (min.90V AC, max.265V AC) / DC 90-110V (min.80V DC, max.125V DC), 5W/400Lm, magnet fixing, PIR movement sensor ; IP20 ; approvals CE,UL,VDE,EAC
Enclosure lamp type LED 025 Ecoline, AC 100-240V (min.90V AC, max.265V AC) / DC 90-110V (min.80V DC, max.125V DC), 5W/400Lm, magnet fixing, PIR movement sensor ; IP20 ; approvals CE,UL,VDE,EAC
| Manufacturer article number | 02541.3-10 |
|---|---|
| EAN code | 4251823459803 |
| ETIM code | EC000321 |
| CN code | 94054039 |
| Supply voltage AC | 100-240 V |
| Luminous flux | 400 lm |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions (W x L x H) | 32 x 351 x 32 mm |
| Weight | 0.2 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/led-025
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823459803 |
| Device height | 32 mm |
| Device width | 32 mm |
| Device depth | 351 mm |
| Input voltage range (V AC) | 100-240 V |
| Lumen output (lm) | 400 lm |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 02541.3-10 |
| Order Unit | 1 pc |





