We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - LED 021 LED Lamp 100-240V AC IP20 [44 x 400 x 44]
Lei 692.00
Lei 571.90
In stock
SKU
SG02110030
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Enclosure lamp type LED 021 Varioline , AC 100-240V, 11W/1080Lm, size 400 mm, magnet fixing, PIR movement sensor ; IP20 ; approvals CE,UL,VDE,EAC (power connection with cable 244356 or 244357 or female connector 264057)
Enclosure lamp type LED 021 Varioline , AC 100-240V, 11W/1080Lm, size 400 mm, magnet fixing, PIR movement sensor ; IP20 ; approvals CE,UL,VDE,EAC (power connection with cable 244356 or 244357 or female connector 264057)
| Manufacturer article number | 02110.0-30 |
|---|---|
| EAN code | 4251823456598 |
| ETIM code | EC000321 |
| CN code | 94054039 |
| Supply voltage AC | 100-240 V |
| Luminous flux | 1080 lm |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions (W x L x H) | 44 x 400 x 44 mm |
| Weight | 0.2 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/led-021
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823456598 |
| Device height | 44 mm |
| Device width | 44 mm |
| Device depth | 400 mm |
| Input voltage range (V AC) | 100-240 V |
| Lumen output (lm) | 1080 lm |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 02110.0-30 |
| Order Unit | 1 pc |





