We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - LE 019 Fan Tray 135W 230-240V AC IP20 [44 x 452 x 430]
Lei 2,865.00
Lei 2,367.77
In stock
SKU
SG01950100
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
High performance 19'' fan tray with adjustable thermostat 0 to +60°C type LE 9-019, 1458m³/h, AC 230V, IP20 ; approvals CE,UL,VDE,EAC
High performance 19'' fan tray with adjustable thermostat 0 to +60°C type LE 9-019, 1458m³/h, AC 230V, IP20 ; approvals CE,UL,VDE,EAC
| Manufacturer article number | 01950.1-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823455270 |
| ETIM code | EC000331 |
| CN code | 84145100 |
| Supply voltage AC | 230-240 V |
| Power | 135 W |
| Air flow | 1458 m³/h |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions (W x L x H) | 44 x 452 x 430 mm |
| Weight | 7.9 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/le-019
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823455270 |
| Device height | 430 mm |
| Device width | 44 mm |
| Device depth | 452 mm |
| Input voltage range (V AC) | 230-240 V |
| Maximum power consumption in W | 135 W |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 01950.1-00 |
| Order Unit | 1 pc |





