We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - KTO 111 Thermostat 120-250V AC IP20 [41 x 60 x 33]
Lei 76.00
Lei 62.81
In stock
SKU
SG11100002
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Small mechanical thermostat for heating systems type KTO 111, +20 to +80°C, 1NC ; IP20 ; approvals CE,UL,VDE,EAC (equivalent to 01159.0-00)
Small mechanical thermostat for heating systems type KTO 111, +20 to +80°C, 1NC ; IP20 ; approvals CE,UL,VDE,EAC (equivalent to 01159.0-00)
| Manufacturer article number | 11100.0-02 |
|---|---|
| EAN code | 4251823400218 |
| ETIM code | EC002014 |
| CN code | 90321080 |
| Supply voltage AC | 120-250 V |
| Supply voltage DC | 24-72 V |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions (W x L x H) | 41 x 60 x 33 mm |
| Weight | 0.04 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/kto-111
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823400218 |
| Device height | 33 mm |
| Device width | 41 mm |
| Device depth | 60 mm |
| Input voltage range (V AC) | 120-250 V |
| Operating voltage DC/AC | 24-72 V |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 11100.0-02 |
| Order Unit | 1 pc |





