We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - HVL 031 Fan Heater 200W 230-240V AC IP20 [119 x 47 x 151]
Lei 792.00
Lei 654.55
In stock
SKU
SG03113000
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Fan heater type HVL 031 AC 230V, 200W ; IP20 ; DIN rail fixing ; air flow 108 m³/h ; approvals CE,UL,VDE,EAC
Fan heater type HVL 031 AC 230V, 200W ; IP20 ; DIN rail fixing ; air flow 108 m³/h ; approvals CE,UL,VDE,EAC
| Manufacturer article number | 03113.0-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823463244 |
| ETIM code | EC000737 |
| CN code | 85162991 |
| Supply voltage AC | 230-240 V |
| Power | 200 W |
| Air flow | 35 m³/h |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions (W x L x H) | 119 x 47 x 151 mm |
| Weight | 0.9 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/hvl-031
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| Device height | 151 mm |
| Device width | 119 mm |
| Device depth | 47 mm |
| Input voltage range (V AC) | 230-240 V |
| Maximum power consumption in W | 200 W |
| EAN code | 4251823463244 |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 03113.0-00 |
| Order Unit | 1 pc |





