We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - HVI 030 Heater 700W 230-240V AC IP20 [161 x 45 x 169]
Lei 841.00
Lei 695.04
In stock
SKU
SG03072001
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Heater type HVI 030 AC 230V, 700W ; IP20 ; screw fixing ; approvals CE,UL,VDE,EAC ; touch-safe
Heater type HVI 030 AC 230V, 700W ; IP20 ; screw fixing ; approvals CE,UL,VDE,EAC ; touch-safe
| Manufacturer article number | 03072.0-01 |
|---|---|
| EAN code | 4251823461837 |
| ETIM code | EC000737 |
| CN code | 85162991 |
| Supply voltage AC | 230-240 V |
| Power | 700 W |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions (W x L x H) | 161 x 45 x 169 mm |
| Weight | 0.7 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/hvi-030
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| Device height | 169 mm |
| Device width | 161 mm |
| Device depth | 45 mm |
| Input voltage range (V AC) | 230-240 V |
| Maximum power consumption in W | 700 W |
| EAN code | 4251823461837 |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 03072.0-01 |
| Order Unit | 1 pc |





