We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - HVI 030 Fan Heater 600W 230-240V AC IP20 [127 x 89 x 169]
Lei 1,059.00
Lei 875.21
In stock
SKU
SG03083000
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Fan heater type HVI 030 AC 230V, 600W ; IP20 ; DIN rail fixing ; air flow 150 m³/h ; approvals CE,UL,VDE,EAC ; touch-safe
Fan heater type HVI 030 AC 230V, 600W ; IP20 ; DIN rail fixing ; air flow 150 m³/h ; approvals CE,UL,VDE,EAC ; touch-safe
| Manufacturer article number | 03083.0-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823461936 |
| ETIM code | EC000737 |
| CN code | 85162991 |
| Supply voltage AC | 230-240 V |
| Power | 600 W |
| Air flow | 150 m³/h |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions (W x L x H) | 127 x 89 x 169 mm |
| Weight | 1.3 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/hvi-030
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| Device height | 169 mm |
| Device width | 127 mm |
| Device depth | 89 mm |
| Input voltage range (V AC) | 230-240 V |
| Maximum power consumption in W | 600 W |
| EAN code | 4251823461936 |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 03083.0-00 |
| Order Unit | 1 pc |





