We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - HGK 047 Heater 30W 110-120V AC IP44 [25 x 70 x 50]
Lei 201.00
Lei 166.12
In stock
SKU
SG04702900
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Semiconductor heater type HGK 047 AC/DC 110-120V, 30W ; IP44 ; DIN rail fixing ; approvals CE,UL,EAC
Semiconductor heater type HGK 047 AC/DC 110-120V, 30W ; IP44 ; DIN rail fixing ; approvals CE,UL,EAC
| Manufacturer article number | 04702.9-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823465712 |
| ETIM code | EC000737 |
| CN code | 85162950 |
| Supply voltage AC | 110-120 V |
| Supply voltage DC | 110-120 V |
| Power | 30 W |
| Protection class | IP44 |
| Dimensions (W x L x H) | 25 x 70 x 50 mm |
| Weight | 0.2 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/hgk-047
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| Device height | 50 mm |
| Device width | 25 mm |
| Device depth | 70 mm |
| Input voltage range (V AC) | 110-120 V |
| Operating voltage DC/AC | 110-120 V |
| Maximum power consumption in W | 30 W |
| EAN code | 4251823465712 |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 04702.9-00 |
| Order Unit | 1 pc |





