We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - FZK 011 Thermostat 120-250V AC IP20 [50 x 67 x 38]
Lei 202.00
Lei 166.94
In stock
SKU
SG01170901
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Small mechanical thermostat with change-over contact type FZK 011, +5 to +60°C, 1NO/NC, AC 120V ; IP20 ; approvals CE,UL,VDE,EAC
Small mechanical thermostat with change-over contact type FZK 011, +5 to +60°C, 1NO/NC, AC 120V ; IP20 ; approvals CE,UL,VDE,EAC
| Manufacturer article number | 01170.9-01 |
|---|---|
| EAN code | 4251823448920 |
| ETIM code | EC002014 |
| CN code | 90321080 |
| Supply voltage AC | 120-250 V |
| Supply voltage DC | 24-72 V |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions (W x L x H) | 50 x 67 x 38 mm |
| Weight | 0.1 kg |
| Country of origin | FR |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/fzk-011
Write Your Own Review
| Country of origin | FR |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823448920 |
| Device height | 38 mm |
| Device width | 50 mm |
| Device depth | 67 mm |
| Input voltage range (V AC) | 120-250 V |
| Operating voltage DC/AC | 24-72 V |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 01170.9-01 |
| Order Unit | 1 pc |





