We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - FPI 018 Filter Fan 95W 230-240V AC IP54 [322 x 189 x 322]
Lei 1,195.00
Lei 987.60
In stock
SKU
SG01874031
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Filter fan direction in with G3 mat type FPI 018, 624 m³/h, AC 230V, cut-out 291x291mm, IP 54; approvals CE,UL,VDE,EAC
Filter fan direction in with G3 mat type FPI 018, 624 m³/h, AC 230V, cut-out 291x291mm, IP 54; approvals CE,UL,VDE,EAC
| Manufacturer article number | 01874.0-31 |
|---|---|
| EAN code | 4251823454327 |
| ETIM code | EC000320 |
| CN code | 84145100 |
| Supply voltage AC | 230-240 V |
| Power | 95 W |
| Air flow | 624 m³/h |
| Protection class | IP54 |
| Dimensions (W x L x H) | 322 x 189 x 322 mm |
| Weight | 3.3 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/fpi-018-1
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823454327 |
| Device height | 322 mm |
| Device width | 322 mm |
| Device depth | 189 mm |
| Input voltage range (V AC) | 230-240 V |
| Maximum power consumption in W | 95 W |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 01874.0-31 |
| Order Unit | 1 pc |





