We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - FPI 018 Filter Fan 4,2W 48V DC IP54 [152 x 91 x 152]
Lei 378.00
Lei 312.40
In stock
SKU
SG01871130
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Filter fan direction in with G3 mat type FPI 018, 67 m³/h, DC 48V, cut-out 124x124mm, IP 54; approvals CE,UL,VDE,EAC
Filter fan direction in with G3 mat type FPI 018, 67 m³/h, DC 48V, cut-out 124x124mm, IP 54; approvals CE,UL,VDE,EAC
| Manufacturer article number | 01871.1-30 |
|---|---|
| EAN code | 4251823454020 |
| ETIM code | EC000320 |
| CN code | 84145100 |
| Supply voltage DC | 48 V |
| Power | 4,2 W |
| Air flow | 67 m³/h |
| Protection class | IP54 |
| Dimensions (W x L x H) | 152 x 91 x 152 mm |
| Weight | 0.5 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/fpi-018-1
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823454020 |
| Device height | 152 mm |
| Device width | 152 mm |
| Device depth | 91 mm |
| Operating voltage DC/AC | 48 V |
| Maximum power consumption in W | 4,2 W |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 01871.1-30 |
| Order Unit | 1 pc |





