We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - FFH 086 Hose-Proof Hood [409 x 103 x 485]
Lei 1,400.00
Lei 1,157.02
In stock
SKU
SG08674000
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Hose proof hood type FFH 086, size 5, stainless steel, covered area 340x328mm
Hose proof hood type FFH 086, size 5, stainless steel, covered area 340x328mm
| Manufacturer article number | 08674.0-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823469062 |
| ETIM code | EC001344 |
| CN code | 73269098 |
| Dimensions (W x L x H) | 409 x 103 x 485 mm |
| Weight | 3.7 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/ffh-086
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823469062 |
| Device height | 485 mm |
| Device width | 409 mm |
| Device depth | 103 mm |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 08674.0-00 |
| Order Unit | 1 pc |





