We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - FFH 086 Hose-Proof Hood [369 x 78 x 415]
Lei 1,000.00
Lei 826.45
In stock
SKU
SG08673000
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Hose proof hood type FFH 086, size 4, stainless steel, covered area 290x288mm
Hose proof hood type FFH 086, size 4, stainless steel, covered area 290x288mm
| Manufacturer article number | 08673.0-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823469055 |
| ETIM code | EC001344 |
| CN code | 73269098 |
| Dimensions (W x L x H) | 369 x 78 x 415 mm |
| Weight | 2.8 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/ffh-086
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823469055 |
| Device height | 415 mm |
| Device width | 369 mm |
| Device depth | 78 mm |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 08673.0-00 |
| Order Unit | 1 pc |





