We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - FFH 086 Hose-Proof Hood [195 x 48 x 214]
Lei 664.00
Lei 548.76
In stock
SKU
SG08670000
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Hose proof hood type FFH 086, size 1, stainless steel, covered area 143x132mm
Hose proof hood type FFH 086, size 1, stainless steel, covered area 143x132mm
| Manufacturer article number | 08670.0-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823468775 |
| ETIM code | EC001344 |
| CN code | 73269098 |
| Dimensions (W x L x H) | 195 x 48 x 214 mm |
| Weight | 0.8 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/ffh-086
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823468775 |
| Device height | 214 mm |
| Device width | 195 mm |
| Device depth | 48 mm |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 08670.0-00 |
| Order Unit | 1 pc |





