We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - FF 018 Filter Fan 15W 230-240V AC IP55 [224 x 127 x 165]
Lei 683.00
Lei 564.46
In stock
SKU
SG01821000
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Filter fan direction in with F5 mat "out-door" type FF 018, 20m³/h, AC 230V, cut-out 125x125mm, IP55; approvals CE,UL,VDE,EAC
Filter fan direction in with F5 mat "out-door" type FF 018, 20m³/h, AC 230V, cut-out 125x125mm, IP55; approvals CE,UL,VDE,EAC
| Manufacturer article number | 01821.0-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823453207 |
| ETIM code | EC000320 |
| CN code | 84145100 |
| Supply voltage AC | 230-240 V |
| Power | 15 W |
| Air flow | 20 m³/h |
| Protection class | IP55 |
| Dimensions (W x L x H) | 224 x 127 x 165 mm |
| Weight | 1.2 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/ff-018-1
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823453207 |
| Device height | 165 mm |
| Device width | 224 mm |
| Device depth | 127 mm |
| Input voltage range (V AC) | 230-240 V |
| Maximum power consumption in W | 15 W |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 01821.0-00 |
| Order Unit | 1 pc |





