We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - ETR 011 Thermostat 120V AC IP20 [42 x 65 x 38]
Lei 290.00
Lei 239.67
In stock
SKU
SG01131900
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Small electronic thermostat with change-over contact type ETR 011, -4 to +140°F, 1NC/NO, AC 120V ; IP20 ; approvals CE,UL,VDE,EAC
Small electronic thermostat with change-over contact type ETR 011, -4 to +140°F, 1NC/NO, AC 120V ; IP20 ; approvals CE,UL,VDE,EAC
| Manufacturer article number | 01131.9-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823447671 |
| ETIM code | EC002014 |
| CN code | 90321020 |
| Supply voltage AC | 120 V |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions (W x L x H) | 42 x 65 x 38 mm |
| Weight | 0.7 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/etr-011
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823447671 |
| Device height | 38 mm |
| Device width | 42 mm |
| Device depth | 65 mm |
| Input voltage range (V AC) | 120 V |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 01131.9-00 |
| Order Unit | 1 pc |





