We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - ETF 012 Hygrotherm 100-240V AC IP20 [60 x 77 x 43]
Lei 656.00
Lei 542.15
In stock
SKU
SG01230000
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Electronic hygrotherm ETF 012, 0 to +60°C, 50 to 90% RH, 1NC/NO, AC 100-240V ; IP20 ; approvals CE,UL,VDE,EAC
Electronic hygrotherm ETF 012, 0 to +60°C, 50 to 90% RH, 1NC/NO, AC 100-240V ; IP20 ; approvals CE,UL,VDE,EAC
| Manufacturer article number | 01230.0-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823449712 |
| ETIM code | EC002014 |
| CN code | 90328900 |
| Supply voltage AC | 100-240 V |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions (W x L x H) | 60 x 77 x 43 mm |
| Weight | 0.2 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/etf-012-1
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823449712 |
| Device height | 43 mm |
| Device width | 60 mm |
| Device depth | 77 mm |
| Input voltage range (V AC) | 100-240 V |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 01230.0-00 |
| Order Unit | 1 pc |





