We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - ET 011 Thermostat 24V DC IP20 [50 x 67 x 44]
Lei 253.00
Lei 209.09
In stock
SKU
SG01190000
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Small electronic thermostat with change-over contact type ET 011, 0 to 60°C, 1NC/NO, DC 24V ; IP20 ; approvals CE,VDE,EAC
Small electronic thermostat with change-over contact type ET 011, 0 to 60°C, 1NC/NO, DC 24V ; IP20 ; approvals CE,VDE,EAC
| Manufacturer article number | 01190.0-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823449675 |
| ETIM code | EC002014 |
| CN code | 90321020 |
| Supply voltage DC | 24 V |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions (W x L x H) | 50 x 67 x 44 mm |
| Weight | 0.08 kg |
| Country of origin | FR |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/et-011
Write Your Own Review
| Country of origin | FR |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823449675 |
| Device height | 44 mm |
| Device width | 50 mm |
| Device depth | 67 mm |
| Operating voltage DC/AC | 24 V |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 01190.0-00 |
| Order Unit | 1 pc |





