We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - ESS 076 Current sensor 24V DC IP40 [35 x 47 x 86]
Lei 1,109.00
Lei 916.53
In stock
SKU
SG07600200
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Smart current sensor ESS 076 DC 24V, 0 to 100A AC, IO-Link, 4-20mA, M12
Smart current sensor ESS 076 DC 24V, 0 to 100A AC, IO-Link, 4-20mA, M12
| Manufacturer article number | 07600.2-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251820000000 |
| ETIM code | EC002627 |
| CN code | 90328900 |
| Supply voltage DC | 24 V |
| Protection class | IP40 |
| Dimensions (W x L x H) | 35 x 47 x 86 mm |
| Weight | 0.1 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/ess-076
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251820000000 |
| Device height | 86 mm |
| Device width | 35 mm |
| Device depth | 47 mm |
| Operating voltage DC/AC | 24 V |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 07600.2-00 |
| Order Unit | 1 pc |





