We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - EFR 012 Hygrostat 230-240V AC IP20 [42 x 65 x 38]
Lei 290.00
Lei 239.67
In stock
SKU
SG01245000
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Electronic hygrostat type EFR 012, 40-90% RH, 1NC/NO, AC 230V ; IP20 ; approvals CE,UL,VDE,EAC
Electronic hygrostat type EFR 012, 40-90% RH, 1NC/NO, AC 230V ; IP20 ; approvals CE,UL,VDE,EAC
| Manufacturer article number | 01245.0-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823450114 |
| ETIM code | EC002008 |
| CN code | 90321020 |
| Supply voltage AC | 230-240 V |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions (W x L x H) | 42 x 65 x 38 mm |
| Weight | 0.07 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/efr-012
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823450114 |
| Device height | 38 mm |
| Device width | 42 mm |
| Device depth | 65 mm |
| Input voltage range (V AC) | 230-240 V |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 01245.0-00 |
| Order Unit | 1 pc |





