We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - DSS 015 Distance sensor -W -V AC IP40 [35 x 27 x 98]
Lei 604.00
Lei 499.17
In stock
SKU
SG01500200
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Distance Smart Sensor DSS 015; DC 24V, 0,3 to 4m, IO-Link, M12, 4-pin, A-coded; IP20 ; screw fixing (M4 or M3); approvals CE,VDE,EAC
Distance Smart Sensor DSS 015; DC 24V, 0,3 to 4m, IO-Link, M12, 4-pin, A-coded; IP20 ; screw fixing (M4 or M3); approvals CE,VDE,EAC
| Manufacturer article number | 01500.2-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823450800 |
| ETIM code | EC001846 |
| CN code | 90328900 |
| Supply voltage AC | - V |
| Supply voltage DC | 24 V |
| Power | - W |
| Air flow | - m³/h |
| Luminous flux | - lm |
| Protection class | IP40 |
| Dimensions (W x L x H) | 35 x 27 x 98 mm |
| Weight | 0.04 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/dss-015
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823450800 |
| Device height | 98 mm |
| Device width | 35 mm |
| Device depth | 27 mm |
| Input voltage range (V AC) | - V |
| Operating voltage DC/AC | 24 V |
| Maximum power consumption in W | - W |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 01500.2-00 |
| Order Unit | 1 pc |





