We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - DS 013 Door switch 110-250V AC IP20 [30 x 79 x 64]
Lei 141.00
Lei 116.53
In stock
SKU
SG01350000
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Door switch DS 013, AC 120-240V, 1NC/NO ; IP20 ; approvals CE,UL,VDE,EAC
Door switch DS 013, AC 120-240V, 1NC/NO ; IP20 ; approvals CE,UL,VDE,EAC
| Manufacturer article number | 01350.0-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823450176 |
| ETIM code | EC001829 |
| CN code | 85365007 |
| Supply voltage AC | 110-250 V |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions (W x L x H) | 30 x 79 x 64 mm |
| Weight | 0.05 kg |
| Country of origin | FR |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/ds-013
Write Your Own Review
| Country of origin | FR |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823450176 |
| Device height | 64 mm |
| Device width | 30 mm |
| Device depth | 79 mm |
| Input voltage range (V AC) | 110-250 V |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 01350.0-00 |
| Order Unit | 1 pc |





