We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - DCM 010 Relay 20-56V DC IP20 [53 x 93 x 44]
Lei 307.00
Lei 253.72
In stock
SKU
SG01010020
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Switch module type DCM 010, DC 20-56V, max. 11A/60C° ; IP20 ; approvals CE,UL,VDE,EAC
Switch module type DCM 010, DC 20-56V, max. 11A/60C° ; IP20 ; approvals CE,UL,VDE,EAC
| Manufacturer article number | 01010.0-20 |
|---|---|
| EAN code | 4251823400157 |
| ETIM code | EC001437 |
| CN code | 85364190 |
| Supply voltage DC | 20-56 V |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions (W x L x H) | 53 x 93 x 44 mm |
| Weight | 0.07 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/dcm-010
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823400157 |
| Device height | 44 mm |
| Device width | 53 mm |
| Device depth | 93 mm |
| Operating voltage DC/AC | 20-56 V |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 01010.0-20 |
| Order Unit | 1 pc |





