We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - DAK 284 Ventilation Cable Gland IP66 [22 x 40 x 22]
Lei 24.29
Lei 20.07
In stock
SKU
SG28411000
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Ventilation cable gland DAK 284, M16, IP66 ; approvals CE,UL,VDE,EAC
Ventilation cable gland DAK 284, M16, IP66 ; approvals CE,UL,VDE,EAC
| Manufacturer article number | 28411.0-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823479191 |
| ETIM code | EC000331 |
| CN code | 39269097 |
| Protection class | IP66 |
| Dimensions (W x L x H) | 22 x 40 x 22 mm |
| Weight | 0.1 kg |
| Country of origin | TR |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/dak-284
Write Your Own Review
| Country of origin | TR |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| EAN code | 4251823479191 |
| Device height | 22 mm |
| Device width | 22 mm |
| Device depth | 40 mm |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 28411.0-00 |
| Order Unit | 1 pc |





