We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - CSL 028 Fan Heater 350W 48V DC IP20 [85 x 90 x 113]
Lei 665.00
Lei 549.59
In stock
SKU
SG02810200
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Compact semiconductor fan heater type CSL 028, DC 48V, 350W ; IP20 ; DIN rail fixing ; air flow 45 m³/h; approvals CE,VDE,EAC ; touch-safe
Compact semiconductor fan heater type CSL 028, DC 48V, 350W ; IP20 ; DIN rail fixing ; air flow 45 m³/h; approvals CE,VDE,EAC ; touch-safe
| Manufacturer article number | 02810.2-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823460632 |
| ETIM code | EC000737 |
| CN code | 85162991 |
| Supply voltage DC | 48 V |
| Power | 350 W |
| Air flow | 45 m³/h |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions (W x L x H) | 85 x 90 x 113 mm |
| Weight | 0.5 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/csl-028
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| Device height | 113 mm |
| Device width | 85 mm |
| Device depth | 90 mm |
| Operating voltage DC/AC | 48 V |
| Maximum power consumption in W | 350 W |
| EAN code | 4251823460632 |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 02810.2-00 |
| Order Unit | 1 pc |





