We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - CSK 060 Heater 30W 120-240V AC IP20 [38 x 98 x 75]
Lei 176.00
Lei 145.45
In stock
SKU
SG06050000
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Semiconductor heater type CSK 060, AC/DC 120-240V, 30W ; IP20 ; DIN rail fixing ; approvals CE,UL,VDE,EAC ; protection class II (double insulated), touch-safe
Semiconductor heater type CSK 060, AC/DC 120-240V, 30W ; IP20 ; DIN rail fixing ; approvals CE,UL,VDE,EAC ; protection class II (double insulated), touch-safe
| Manufacturer article number | 06050.0-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823467648 |
| ETIM code | EC000737 |
| CN code | 85162950 |
| Supply voltage AC | 120-240 V |
| Supply voltage DC | 120-240 V |
| Power | 30 W |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions (W x L x H) | 38 x 98 x 75 mm |
| Weight | 0.3 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/csk-060
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| Device height | 75 mm |
| Device width | 38 mm |
| Device depth | 98 mm |
| Input voltage range (V AC) | 120-240 V |
| Operating voltage DC/AC | 120-240 V |
| Maximum power consumption in W | 30 W |
| EAN code | 4251823467648 |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 06050.0-00 |
| Order Unit | 1 pc |





