We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - CS 032 Fan Heater 1000W 220-240V AC IP20 [66 x 88 x 152]
Lei 1,355.00
Lei 1,119.83
In stock
SKU
SG03209001
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Compact semiconductor fan heater type CS 032 AC 220-240V, 1000W ; IP20 ; screw fixing ; air flow 63 m³/h ; approvals CE,UL,VDE,EAC ; touch-safe
Compact semiconductor fan heater type CS 032 AC 220-240V, 1000W ; IP20 ; screw fixing ; air flow 63 m³/h ; approvals CE,UL,VDE,EAC ; touch-safe
| Manufacturer article number | 03209.0-01 |
|---|---|
| EAN code | 4251823463961 |
| ETIM code | EC000737 |
| CN code | 85162991 |
| Supply voltage AC | 220-240 V |
| Power | 1000 W |
| Air flow | 63 m³/h |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions (W x L x H) | 66 x 88 x 152 mm |
| Weight | 0.5 kg |
| Country of origin | FR |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/cs-032
Write Your Own Review
| Country of origin | FR |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| Device height | 152 mm |
| Device width | 66 mm |
| Device depth | 88 mm |
| Input voltage range (V AC) | 220-240 V |
| Maximum power consumption in W | 1000 W |
| EAN code | 4251823463961 |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 03209.0-01 |
| Order Unit | 1 pc |





