We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - CS 030 Fan Heater 1200W 230-240V AC IP20 [145 x 120 x 168]
Lei 1,124.00
Lei 928.93
In stock
SKU
SG03060001
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Semiconductor fan heater type CS 030 AC 230V, 1200W; IP20 ; screw fixing , bottom enclosure ; air flow 160 m³/h; approvals CE,UL,VDE,EAC
Semiconductor fan heater type CS 030 AC 230V, 1200W; IP20 ; screw fixing , bottom enclosure ; air flow 160 m³/h; approvals CE,UL,VDE,EAC
| Manufacturer article number | 03060.0-01 |
|---|---|
| EAN code | 4251823461776 |
| ETIM code | EC000737 |
| CN code | 85162991 |
| Supply voltage AC | 230-240 V |
| Power | 1200 W |
| Air flow | 160 m³/h |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions (W x L x H) | 145 x 120 x 168 mm |
| Weight | 1.2 kg |
| Country of origin | FR |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/cs-030
Write Your Own Review
| Country of origin | FR |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| Device height | 168 mm |
| Device width | 145 mm |
| Device depth | 120 mm |
| Input voltage range (V AC) | 230-240 V |
| Maximum power consumption in W | 1200 W |
| EAN code | 4251823461776 |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 03060.0-01 |
| Order Unit | 1 pc |





