We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
STEGO - CP 061 Heater 50W 230-240V AC IP20 [8 x 239 x 100]
Lei 438.00
Lei 361.98
In stock
SKU
SG06100000
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Flat heater type CP 061, AC 230 V, 50W ; IP30 ; screw fixing ; approvals CE,VDE
Flat heater type CP 061, AC 230 V, 50W ; IP30 ; screw fixing ; approvals CE,VDE
| Manufacturer article number | 06100.0-00 |
|---|---|
| EAN code | 4251823467877 |
| ETIM code | EC000737 |
| CN code | 85162999 |
| Supply voltage AC | 230-240 V |
| Power | 50 W |
| Protection class | IP20 |
| Dimensions (W x L x H) | 8 x 239 x 100 mm |
| Weight | 0.4 kg |
| Country of origin | DE |
| Approvals | CE, VDE, EAC |
Documentation: https://www.stego-group.com/products/cp-061
Write Your Own Review
| Country of origin | DE |
|---|---|
| Approvals | CE, VDE, EAC |
| Device height | 100 mm |
| Device width | 8 mm |
| Device depth | 239 mm |
| Input voltage range (V AC) | 230-240 V |
| Maximum power consumption in W | 50 W |
| EAN code | 4251823467877 |
| Manufacturer | STEGO |
| Manufacturer code | 06100.0-00 |
| Order Unit | 1 pc |





