We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
BERNSTEIN - 5-052-13 - ESD SMD TWEEZERS, 110 MM, FORM 5B, STAINLESS STEEL, DISSIPATIVE
Lei 117.00
Lei 96.69
In stock
Only 2 left
SKU
BE5-052-13
Free shipping for orders over 1000 lei
Free shipping applies to cities without additional kilometers or heavy/high volume products
Area of application:
- SPECIAL TWEEZERS FOR SMD TECHNOLOGY. High-quality precision tweezers made of stainless steel, matt polished, antimagnetic, acid-resistant, with ESD coating (-13).
Write Your Own Review
| Manufacturer | BERNSTEIN |
|---|---|
| Manufacturer code | 5-052-13 |
| Order Unit | Pce |
| Tip | 30° angulated very fine, concave approx. 25 mm long points |
| Form | 5b |
| Material | stainless steel SA antimagnetic |
| Surface | matt polished surface, smooth and glare-free |
| Coating | ESD coating dissipative between 10^6 - 10^9 ohm |
| Total length in mm | 120 mm |
| Weight Kg | 15 g |





