Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - COMUTATOR CU CABLU DE TRAGERE PENTRU OPRIRE DE URGENȚĂ CU SEMNAL
818,00 Lei
676,03 Lei
în stoc
SKU
XY2CH13553
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
EMERGENCY STOP TRIP WIRE SWITCH WITH SIGNAL
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Comutator de urgență cu cablu de tragere XY2C |
|---|---|
| Denumire scurtă dispozitiv | XY2CH |
| Tip produs sau componentă | Comutator de urgență cu cablu de tragere cu blocare |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Tip și compoziție contacte | 2 NÎ |
| Categoria de supratensiune | Clasa I conform IEC 61140, clasa I conform NF C 20-030 |
| Resetare | Prin buton cu cap ciupercă |
| Nivel de siguranță | Poate atinge PL = e cu sistemul de monitorizare corespunzător și cablare corectă conform EN/ISO 13849-1, poate atinge categoria 4 cu sistemul de monitorizare corespunzător și cablare corectă conform EN/ISO 13849-1, poate atinge SIL 3 cu sistemul de monitorizare corespunzător și cablare corectă conform EN/IEC 61508 |
| Operare contact | Decuplare lentă |
| Date de fiabilitate în siguranță | B10d = 4000000 conform IEC 60947-5-5 valoare dată pentru o durată de viață de 20 ani limitată de uzura mecanică sau a contactelor |
| Material corp | Zamac |
| Punct de ancoraj cablu declanșator | Lateral dreapta sau stânga |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 24 V |
Complementar
| Semnalizare locală | Cu lamp pilot, galben, 24 V |
|---|---|
| Material capac | Oțel inoxidabil |
| Conexiuni - terminale | Bornă cu șurub, 1 x 0,5...2 x 1,5 mm² |
| Standarde | IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 IEC 60947-5-5 ISO 13850 directiva mașini 2006/42/EC directiva echipamente de lucru 2009/104/EC |
| Marcare | CE |
| Rezistență între terminale | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3, 25 MOhm conform NF C 93-050 metoda A |
| Alimentare bloc luminos | Directă |
| Rezistență la vibrații | 10 gn (f= 10-150 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Descriere terminale ISO nr. 1 | (13-14)NÎ (21-22)NÎ |
| Deschidere pozitivă | Cu conform IEC 60947-5-1 |
| Cod compatibilitate | XY2CH |
Mediu
| Tratament protector | TC |
|---|---|
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Certificări produs | Categoria UL NISD dispozitive de urgență |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 9.1 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 8 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 19.5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 1.05 KILOGRAM |
| Înălțime ambalaj 2 | 9.1 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 8 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 19.5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 1.05 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XY2CH13553 |
| Unitate de măsura | Pce |





