Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator de urgență cu coard, cu retenție, Telemecanique comutatori cu coard XY2C, 1NÎ+1ND, lampă pilot 24 V
736,00 Lei
608,26 Lei
în stoc
SKU
XY2CH13353
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Latching emergency stop rope pull switch, Telemecanique rope pull switches XY2C, 1NC+1NO, pilot light 24 V
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Emergency stop rope pull switches XY2C |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Comutator de siguranță cu coardă de tragere cu blocare |
| Denumire scurtă dispozitiv | XY2CH |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Categorie de supratensiune | Clasa I conform IEC 61140, clasa I conform NF C 20-030 |
Complementar
| Semnalizare locală | Cu lampă pilot, galbenă, 24 V |
|---|---|
| Material carcasă | Zamac |
| Material capac | Oțel inoxidabil |
| Resetare | Prin buton de apăsare cu cap ciuperci |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Operare contact | Decuplare lentă |
| Punct de ancorare cablu declanșare | Partea dreaptă sau stângă |
| Conexiuni - borne | Bornă cu clemă cu șurub, 1 x 0,5...2 x 1,5 mm² |
| Alimentare bloc luminos | Directă |
| Nivel de siguranță | Poate atinge PL = e cu sistemul de monitorizare corespunzător și cablare corectă conform EN/ISO 13849-1, poate atinge categoria 4 cu sistemul de monitorizare corespunzător și cablare corectă conform EN/ISO 13849-1, poate atinge SIL 3 cu sistemul de monitorizare corespunzător și cablare corectă conform EN/IEC 61508 |
| Date de fiabilitate în siguranță | B10d = 4000000 conform IEC 60947-5-5 valoare dată pentru o durata de viață de 20 ani limitată de uzura mecanică sau a contactelor |
| Marcare | CE |
| Deschidere pozitivă | Cu conform IEC 60947-5-1 |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3, 25 MOhm conform NF C 93-050 metoda A |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
| Cod de compatibilitate | XY2CH |
Mediu
| Standarde | IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 IEC 60947-5-5 ISO 13850 directiva privind mașinile 2006/42/EC directiva privind echipamentele de lucru 2009/104/EC |
|---|---|
| Certificări produs | Categoria UL NISD dispozitive de oprire de urgență |
| Tratament protector | TC |
| Rezistență la vibrații | 10 gn (f= 10-150 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 10.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 20.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.952 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S03 |
| Număr unități în pachet 2 | 10 |
| Înălțime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 10.973 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 20.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 10.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.952 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XY2CH13353 |
| Unitate de măsura | Pce |





