Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator de urgență cu cablu, Telemecanique Comutatori de urgență cu cablu XY2C și XY2CH, 2NÎ+1 ND, lampă pilot 24 V, buton protejat
815,00 Lei
673,55 Lei
în stoc
SKU
XY2CH13293H29
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Latching emergency stop rope pull switch, Telemecanique Emergency stop rope pull switches XY2C, e XY2CH, 2NC+1 NO, pilot light 24 V, booted pushbutton
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Emergency stop rope pull switches XY2C |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Comutator de siguranță cu coardă de tragere cu automenținere |
| Denumire scurtă dispozitiv | XY2CH |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Categoria de supratensiune | Clasa I conform cu IEC 61140, clasa I conform cu NF C 20-030 |
Complementar
| Semnalizare locală | Cu lamă pilot, galbenă, 24 V |
|---|---|
| Material carcasă | Zamac |
| Material capac | Oțel inoxidabil |
| Reinițializare | Prin buton de apăsare cu carcasă de protecție |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V |
| Tip și compoziție contacte | 2 NÎ + 1 ND |
| Operare contact | Decuplare lentă |
| Punct de ancoraj al cablului de declanșare | Partea dreaptă sau stângă |
| Conexiuni - borne | Bornă cu clamă cu șurub, 1 x 0,34...1 x 1 mm², bornă cu clamă cu șurub, 1 x 0,34...2 x 0,75 mm² |
| Alimentare bloc luminos | Directă |
| Nivel de siguranță | Poate atinge PL = e cu sistemul de monitorizare corespunzător și corect conectat conform EN/ISO 13849-1, poate atinge categoria 4 cu sistemul de monitorizare corespunzător și corect conectat conform EN/ISO 13849-1, poate atinge SIL 3 cu sistemul de monitorizare corespunzător și corect conectat conform EN/IEC 61508 |
| Date de fiabilitate siguranță | B10d = 4000000 conform cu IEC 60947-5-5 valoare dată pentru o durată de viață de 20 de ani limitată de uzura mecanică sau a contactelor |
| Marcare | CE |
| Deschidere pozitivă | Cu conform cu IEC 60947-5-1 |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform cu IEC 60255-7 categoria 3, 25 MOhm conform cu NF C 93-050 metoda A |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ (31-32)NÎ |
| Cod de compatibilitate | XY2CH |
Mediu
| Standarde | IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 IEC 60947-5-5 ISO 13850 directiva mașini 2006/42/EC directiva echipamente de lucru 2009/104/EC |
|---|---|
| Certificări produs | Categorie UL dispozitive de oprire de urgență NISD |
| Tratament protector | TC |
| Rezistență la vibrații | 10 gn (f= 10-150 Hz) conform cu IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn 11 ms conform cu IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform cu EN/IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachetul 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 19.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 1.11 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S03 |
| Număr de unități în pachetul 2 | 10 |
| Înălțime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 11.651 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XY2CH13293H29 |
| Unitate de măsura | Pce |





