Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator de urgență cu coardă, Telemecanique Comutatoare de urgență cu coardă XY2C și XY2CH, 2NÎ+1 ND, lamă pilot 24 V, buton protejat
906,00 Lei
748,76 Lei
în stoc
SKU
XY2CH13293
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Latching emergency stop rope pull switch, Telemecanique Emergency stop rope pull switches XY2C, e XY2CH, 2NC+1 NO, pilot light 24 V, booted pushbutton
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Emergency stop rope pull switches XY2C |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Comutator de siguranță cu coard de tragere cu funcție de fixare |
| Nume scurt dispozitiv | XY2CH |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Categoria de supratensiune | Clasa I în conformitate cu IEC 61140, clasa I în conformitate cu NF C 20-030 |
Complementar
| Semnalizare locală | Cu lampă pilot, galbenă, 24 V |
|---|---|
| Material corp | Zamac |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil |
| Reinițializare | Prin buton de apăsare cu cizmă |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V AC/DC |
| Tip și compoziție contacte | 2 NÎ + 1 ND |
| Funcționare contacte | Decuplare lentă |
| Punct de ancoraj cablu declanșator | Partea dreaptă sau stângă |
| Conexiuni - borne | Bornă cu șurub de strângere, 1 x 0,34...1 x 1 mm², bornă cu șurub de strângere, 1 x 0,34...2 x 0,75 mm² |
| Alimentare bloc luminos | Directă |
| Nivel de siguranță | Poate atinge PL = e cu sistemul de monitorizare adecvat și cablare corectă conform EN/ISO 13849-1, poate atinge categoria 4 cu sistemul de monitorizare adecvat și cablare corectă conform EN/ISO 13849-1, poate atinge SIL 3 cu sistemul de monitorizare adecvat și cablare corectă conform EN/IEC 61508 |
| Date de fiabilitate de siguranță | B10d = 4000000 conform IEC 60947-5-5, valoare dată pentru o durată de viață de 20 de ani limitată de uzura mecanică sau a contactelor |
| Marcaj | CE |
| Deschidere pozitivă | Cu conformare la IEC 60947-5-1 |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3, 25 MOhm conform NF C 93-050 metoda A |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ (31-32)NÎ |
| Cod de compatibilitate | XY2CH |
Mediu
| Standarde | IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 IEC 60947-5-5 ISO 13850 machinery directive 2006/42/EC work equipment directive 2009/104/EC |
|---|---|
| Certificări produs | UL categoria NISD dispozitive de oprire de urgență |
| Tratament protector | TC |
| Rezistență la vibrații | 10 gn (f= 10-150 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 9.2 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 8 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 19.5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 1.043 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S03 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 10 |
| Înălțime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 10.966 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XY2CH13293 |
| Unitate de măsura | Pce |





